Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Bielsk Podlaski

Siatkówka

Utworzono dnia 22.03.2023
Młodziczki Mistrzyniami woj. Podlaskiego !!!
W poniedziałek 6.03 w hali ILO odbyła się ostatnia kolejka ligowa w kategorii młodziczka. Do Bielska przyjechały zespoły z Sejn oraz Hajnówki. W pierwszym spotkaniu turnieju nasze zawodniczki wygrały 2:0 z zespołem MKS PUK Hajnówka. Wyróżniającą się zawodniczką w tym spotkaniu była Gabriela Popławska, która brylowała w ataku, a także w polu zagrywki. Drugie spotkanie turnieju to pojedynek pomiędzy zespołami przyjezdnymi. W tym meczu lepsze okazały się dziewczyny z Sejn pokonując hajnowianki 2:0. W trzecim meczu podejmowaliśmy zespół SAS Sejny, który był mocno zmotywowany po zwycięstwie nad klubem z Hajnówki. Jednak to my od pierwszej piłki przejęliśmy inicjatywę i kontrolowaliśmy grę.
Seria kilkunastu potężnych zagrywek Hanny Urbańskiej rozbiła rywalki, odbierając im szanse na zwycięstwo w pierwszej partii, którą zwyciężyliśmy 25:8. Drugi set to dobra gra całego zespołu i dominacja bielszczanek, tego seta wygraliśmy 25:15,a cały mecz 2:0. Za to spotkanie należy wyróżnić wspomnianą Hannę Urbańską, a także naszą rozgrywającą, Hannę Wesołowską, która dopiero wchodzi do zespołu.
Pomimo tego, że już przed ostatnią kolejką zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w lidze to dziewczynom nie brakowało motywacji i po raz kolejny udowodniły, że to one są najlepsze w województwie. Całą ligę wygraliśmy bez straty seta
Warto wspomnieć, że w tym sezonie po medale nasz zespół sięgnął także w dwóch innych kategoriach. Juniorki wywalczyły Wicemistrzostwo Województwa, a juniorki młodsze stanęły na najniższym stopniu podium. Był to bez wątpienia najlepszy sezon w historii bielskiej siatkówki
Przed nami kolejne wyzwania, bo już w dniach 18-19 marca będziemy gospodarzami 1/8 finału MP- więcej szczegółów wkrótce.