Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Bielsk Podlaski

Siatkówka

Utworzono dnia 23.03.2022
W dniach 18.03-20.03.2022 nasze siatkarki udały się do Zambrowa na ćwierćfinał Mistrzostw Polski młodziczek W turnieju oprócz nas wzięły udział kluby z Warszawy, Białej Podlaskiej, Olsztyna, Kętrzyna oraz połączone siły Wasilkowa i Zambrowa. Sześć zespołów podzielono na dwie grupy. My, jako brązowi medaliści z województwa podlaskiego trafiliśmy na wicemistrza Mazowsza klub Sparta Warszawa oraz na mistrza województwa warmińsko-mazurskiego klub UKS CHEMIK SMS Olsztyn.
W pierwszym swoim meczu przyszło nam się zmierzyć ze stawianą w roli faworyta tego turnieju Spartą Warszawa. Mecz przebiegał pod dyktando dziewczyn ze stolicy, ale walczyliśmy o każdą piłkę i nie poddawaliśmy się, aż do ostatniego gwizdka. Mecz przegraliśmy 0:2 (15:25, 17:25), lecz na tle tak dobrego zespołu prezentowaliśmy się całkiem nieźle. Nasz kolejny mecz był "meczem o wszystko". Po przeciwnej stronie siatki stanęły mistrzynie Warmii i Mazur i to one były faworytkami. Całe spotkanie było wyrównane i stało na bardzo wysokim poziomie. Na szczęście to my zagraliśmy lepiej końcówki obu setów i wygraliśmy mecz 2:0 (25:22, 25:22). Jak się później okazało, wygrana w tym spotkaniu dała nam awans do najlepszej czwórki turnieju. MVP tego meczu została nasza rozgrywająca Magdalena Pasiecznik. Po meczach grupowych przyszedł czas na finały i walkę o awans do kolejnej rundy MP. Pierwszym naszym przeciwnikiem po rozgrywkach był mistrz naszego województwa, a zarazem gospodarz klub Rekord Zambrów/Set Wasilków. Gospodarze byli dopingowani przez ogromną ilość publiczności, która próbowała nam przeszkadzać w każdej akcji. Na szczęście im się nie udało, bo to nasze dziewczyny wyszły zwycięsko z tego spotkania 2:1 (25:10, 13:25, 15:7) MVP spotkania została Olivia Aleksiejuk.
W ostatnim meczu turnieju, w którym stawką był awans do najlepszej 16 w Polsce zmierzyliśmy się z UKS Jagiellończyk Biała Podlaska. Ten mecz to istny horror. W pierwszym secie prowadziliśmy już 23:18, ale nie zdołaliśmy utrzymać przewagi i przegraliśmy tą partię 23:25. Niestety w drugim secie sytuacja się powtórzyła. Wygrywając już 24:20, przegraliśmy seta 24:26 i cały mecz 0:2. Szkoda, bo byliśmy o krok od historycznego sukcesu, awansu do grona 16 najlepszych drużyn w Polsce. Niemniej jednak uważamy, że turniej był dla nas bardzo udany, a dziewczyny pokazały, że mogą rywalizować z najlepszymi w kraju.